Dayton fabrikası

Dayton fabrikası

Nokian Tyres'ın Amerika Birleşik Devletleri'ndeki yeni fabrikası şirketin stratejik büyüme planını destekliyor

Nokian Tyres ABD'de bir lastik fabrikası kuracak. Yeni fabrika, Şirket'in Kuzey Amerika'daki ilk imalat tesisi olacak ve Dayton (Rhea County), Tennessee'de yer alacak. Fabrikanın yıllık kapasitesi, gelecekte genişleme potansiyeliyle 4 milyon lastik olacak. Tesis, 600.000 lastiklik depolama kapasitesiyle bir dağıtım tesisine de ev sahipliği yapacak. İnşaatın 2018'in başlarında başlaması ve ilk lastiklerin 2020'de üretilmesi planlandı.

Resimleri indirin

Nokian Tyres'ın üçüncü fabrikasının inşaat çalışması Kuzey Amerika'da başlıyor

Nokian Tyres, Dayton, Tennessee'de 360 milyon dolarlık imalat tesisinin temellerini attı ve üçüncü fabrikasının inşaat çalışmalarının başlangıcını gerçekleştirdi. Yeni tesis, Kuzey Amerika'ya özgü otomobil ve hafif kamyon dört mevsim lastiklerinin üretimine odaklanarak, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki ve Kanada'daki müşterilere hizmet verecek. Tennessee'deki konum, üretim ve depo kapasitesini artıracak ve Nokian Tyres Kuzey Amerika'daki artan talebi karşılayacak. Yeni tesis, gelecekteki talebi karşılayacak şekilde genişleme alanıyla birlikte, yılda dört milyon lastik üretebilecek. Tesis, 600.000 lastiklik depolama kapasitesiyle bir dağıtım tesisine de ev sahipliği yapacak.

Nokian Tyres - Dayton fabrikası

"Nokian Tyres'ın Tennessee'deki yatırımı, büyüme hırsımızı ve Kuzey Amerika pazarındaki müşterilerimize hizmet etmeye adanmışlığımızı destekliyor,” Hille Korhonen, Başkan ve CEO, Nokian Tyres. “Artan tesis kapasitesiyle birlikte, Kuzey Amerika'ya özgü yeni ürünler ekleyebileceğiz, teslimat sürelerini azaltabileceğiz ve ABD ve Kanada'daki müşterilerimize genel hizmet verme becerimizi güçlendirebileceğiz.”

Yeni tesiste ilk lastikler 2020'de üretilecek. 2022 itibarıyla toplam 4 milyon lastiklik imalat kapasitesi kullanıma geçirilecek.

Dayton fabrikası Kuzey Amerikalı müşterilere daha etkili hizmet verirken, diğer büyüyen pazarlara hizmet vermek üzere diğer şirketlerin kapasitesini de açığa çıkaracak. “Gelecekteki büyümeye yatırım yapıyoruz. Toplam satışların artacağı tahmin ediliyor ve ek üretim kapasitesi gerekli olacak. Üç fabrikanın tümü, Nokian Tyres'ın büyüme planında önemli rollere sahip olacak, farklı pazar alanlarına hizmet verecek,” Pontus Stenberg, Satış Başkan Yardımcısı.

“Lider teknolojiyi kurarak küresel rekabetçi konumumuzu güçlendirebileceğiz. Ayrıca üretim kapasitesini arttırmamız, teslimat sürelerini azaltmamızı, üretim portföyümüzü büyütmemizi ve müşterilerimize küresel olarak genel hizmet verme becerimizi güçlendirmemizi sağlıyor.” diye özetliyor Stenberg.

En gelişmiş üretim
Nokian Tyres'ın üretim tesisleri Finlandiya ve Rusya'da bulunmaktadır. Finlandiya'daki Nokia genel merkezinde, merkezi ürün gelişimi gerçekleştirilir ve prototipler ve test çalışmaları tamamlanır. Nokia fabrikası araba lastikleri, ağır yük lastikleri ve kamyon lastikleri için kaplama malzemeleri üretir. Nokia'nın ve Rusya, Vsevolozhsk'in üretim kapasitesi, birlikte 20 milyon lastikten fazladır. Üretim hakkında daha fazla bilgi edinin