LASTIK BOYUTU ŞEMASI

LASTIK BOYUTU ŞEMASI

Lastik boyutu şemamız ile yalnızca iki tıklama ile lastik boyutunuzda olan ürünleri bulun

Bu lastik boyutu şeması; binek araçları, SUV araçları veya minibüsleri için ihtiyaç duydukları lastik boyutlarını zaten bilen ziyaretçiler için mevsime uygun ürünlerimize giden iki tıklamalık bir kısayol sayfasıdır. En yaygın ve popüler boyutları bulmak için aşağıdaki lastik boyutu şemasından jant çapına tıklayın ve ardından lastik boyutlarınızı bulmak için tekerlek ölçülerinizi net olarak belirtin.

Aracınız için hangi boyutun gerekli olduğunu bilmiyorsanız, öğrenmek için lütfen lastik seçici sayfamıza gidin.

TÜM LASTİKLERİ BOYUTLARINA GÖRE GÖRMEK İÇİN AŞAĞIDAN JANT ÇAPINIZA TIKLAYIN

Boyut şemamızı kullandığınızda, spesifik boyutlarınız için filtrelenmiş olan tüm uygun ürünleri göreceksiniz. Bu şemadaki tüm uygun boyutlar, her boyut için tüm erişilebilir ürünleri depoladığımız veritabanlarımızdan gelmektedir. Aracınız için uygun boyuta göre lastikleri görüntülemek için aracınızın jant çapını seçin.

DOĞRU LASTİK SEÇİMİ

Lastik boyutları ve türleri değişiklik gösterebilir ve seçiminiz de sahip olduğunuz aracın türü ile bölgenizdeki hava koşulları ve genel sürüş ortamını her zaman yansıtmalıdır. Ayrıca yolculuğunuzda sizin için en önemli olanın ne olduğunu da dikkate almalısınız: Lastiğiniz size binek aracınızda rahat bir sürüş mü sağlamalı, SUV aracınız için yüksek bir performans mı sunmalı yoksa büyük aracınız için stabil bir dayanıklılık mı sağlamalı? Gereklilik ve önceliklerinize bağlı olarak kusursuz sürüş deneyiminiz için geniş bir ölçekte güvenli lastikler geliştirmiş ve test etmiş bulunuyoruz.

Lastikleri satın almadan önce doğru boyutu seçip seçmediğinize yönelik ikinci bir teyit almak isterseniz, çok sayıdaki bayilerimizden birinde sürüş hedeflerinize ulaşmak için hangi boyutlara gerek duyduğunuzu belirlemek için profesyonel bir lastik uzmanına danışabilirsiniz. Bayi bulucu sayfamızdan size en yakın bayimizi bulabilirsiniz.

LASTİK BOYUTU BELİRTİMLERİ NE ANLAMA GELİR?

Lastik yanağınızın üzerindeki kod, size lastiğin boyutundan daha fazlasını söyler ve böylelikle lastiğin aracınız ve performans gereksinimleriniz için uygun olup olmadığına karar verebilirsiniz. Binek araç, kamyonet veya treyler gibi bir araç türlerini görebilirsiniz. Ayrıca lastik genişliğini, kanat açıklık oranını, yapı türünü, optimal yükü ve hız derecelendirmesini ve jant çapını da öğrenebilirsiniz.

Plaka veya lastik yanağının üzerinde aracınıza uygun lastiklerin boyut belirtimlerini bulabilirsiniz ve bu konuda çeşitli seçenekler söz konusudur. Boyut belirtimleri örneğin 205/55 R 16 94 V XL biçiminde olacaktır. Lastiğinizin kodunu tam olarak nasıl okuyabileceğinizi öğrenmek için basit kılavuzumuzu inceleyin.