Dünyanın ilk çivili ve çivisiz kış lastiği:

Benzersiz çivi teknolojisi ihtiyaç duyulduğunda çivilerin çıkartılmasını sağlar

Nokian Tyres kış lastiğinin 80. yılı şerefine dünyanın ilk çivili ve çivisiz kış lastiklerini sunar. Bu çığır açan konsept lastik ve benzersiz çivi teknolojisiyle, kış lastiğinin mucidi gelecekteki gelişmeler hakkında bir ipucu veriyor. Tek bir tuşa basarak sürücü çivileri dışarı çıkartabilir ve lastiğin tutuşunu iyileştirebilir. Çivilere ihtiyaç olmadığında, tekrar lastiğin içine çekilebilirler.

Birleşik çivisiz ve çivili lastik fikri sayesinde sürücü yol koşulları değiştiğinde aralarında geçiş yapabilmektedir. Çiviler kuru yollarda ve sabit kış koşullarında kullanılmaz ancak yüksek emniyet için buzlu havalarda etkinleştirilebilirler.

Dünyanın lider kış lastiği uzmanının konsept lastiği yeni piyasaya sürülen Nokian Hakkapeliitta 8 SUV çivili kış lastiğinin çivi desenini ve yapısal çözümlerini kullanır. Dört lastikteki çivilerin hepsi aynı anda kalkar ve iner. Çivinin gövdesi sabit olup ortasındaki sert metal çivi hareket eder.

"Bu yeni konsept lastik inanılmaz bir teknolojik gelişmedir. Benzersiz çivi konsepti bir gün gerçekten de hayatımızın bir parçası haline gelebilir."
Matti Morri, Nokian Tyres plc, Teknik Müşteri Hizmetleri Yöneticisi


Bu yeni konsept lastik inanılmaz bir teknolojik gelişmedir. Benzersiz çivi konsepti bir gün gerçekten de hayatımızın bir parçası haline gelebilir. Kış lastiği dünyasının öncülerinden biri olarak, çivili ve çivisiz kış lastiklerinin birleştirilebileceğini gösteriyoruz, diyor Nokian Tyres Teknik Müşteri Hizmetleri Yöneticisi Matti Morri.

Nokian Tyres 1934 yılında Kuzey soğuğuna dayanabilmesi için dünyanın ilk kış lastiğini geliştirmiş ve üretmiştir. Bundan iki yıl sonra, lastik fabrikasındaki mühendisler, kaygan kış yollarında mücadele veren binek araçlar için gelişmiş bir çözüm bulmuş ve adına Snow-Hakkapeliitta denmiştir. Günümüzde, Nokian Hakkapeliitta dünyanın en çok bilinen kış lastiği markalarından biridir.

Fotoğraflar: www.nokiantyres.com/Hakkapeliitta_concept_tyre_2014

Videoyu izle: http://youtu.be/qNXL2EEscuE