İskandinav know-how'ı ve yaratıcılığı rekorlar doğuruyor

İskandinav know-how'ı ve yaratıcılığı rekorlar doğuruyor

Yıllar önce Jussi birden fazla sağlık sorunuyla boğuşuyordu, ancak antrenmanı keşfetmesi ve kendini zorlayacak cesareti ve yeni şeylere kalkışacak yürekliliği bulmasından bu yana hayatı değişti. Jussi, 60 librelik (27,2 kg) bir paket taşıyarak koştuğu maratonda herkesten hızlı bir sonuç elde ettiği 2016 yılından bu yana bir Guinness Dünya Rekoru sahibi.

Jussi, yakın zamanda sırt ağrıları yaşadı ve 2019 yılında sırtının tedavisi sırasında araba itme dünya rekoru fikri doğdu. Jussi, kişisel eğitmeni Matti Ovaska'nın dikkatli kontrolü altında haftada birkaç kez antrenman yapıyor ve birkaç kez de kendi başına çalışıyor. Jussi, Haziran 2019'da Lahti'de yapılan Nokian Tyres IRONMAN 70.3 Finlandiya triatlonuna da katıldı. 1,9 kilometre yüzme, 90 kilometre bisiklet ve bir yarı maraton içeren bu etkinlikte Jussi koşu bölümünü sırtında bir araba tekerleğiyle tamamladı.

"İskandinav know-how'ı ve yaratıcılığını dünyanın en güvenli ve çevre dostu lastiklerine dönüştürecek gelişimi kaydetmemiz için beden ve zihnin dengede olması gerekiyor."
Matti Morri, Nokian Tyres Teknik Müşteri Hizmetleri Müdürü

Araç itme antrenmanı için Jussi Nokia'da bulunan Nokian Tyres test pistini kullanıyor. Burası, dünya rekorunun da kırıldığı yerdi.

– Jussi şunları kaydetti: Bu projedeki hedefim, daha sağlıklı bir bedene ve zihne sahip olmak. Sırtım, destek kaslarım ve tüm bedenim, dünya rekorunu kırabilmek için iyi bir durumda olmalı. Rekor için çabalamak beni asıl hedefime götürdü: İyi hissetmek.

– Nokian Tyres Teknik Müşteri Hizmetleri Müdürü Matti Morri de şunları söyledi: İnsan refahı da bizim için son derece önemli. İskandinav know-how'ı ve yaratıcılığını dünyanın en güvenli ve çevre dostu lastiklerine dönüştürecek gelişimi kaydetmemiz için beden ve zihnin dengede olması gerekiyor. Bu da hepimize iç huzuru getiriyor.

IRONMAN 70.3 TRİATLONU İLE İLGİLİ VİDEOYU İZLEYİN