Otomobille iki tekerlek üstünde ulaşılan en yüksek hız dalında yeni dünya rekoru = 186,269 km/sa (115,742 mil/sa)

Yeni dünya rekoru; Nokian Tyres'ın ürün geliştirme ekibi, Vianor'un profesyonel pit ekibi ve ünlü dublör Vesa Kivimaki'nin güçlerini birleştirmesiyle kırıldı. Rekora imza atan otomobilin üstündeki lastikler Nokian Tyres Aramid Yanak teknolojisiyle desteklenmiştir.

Videoyu izle

Otomobille iki tekerlek üstünde ulaşılan en yüksek hız dalında dünya rekoru Ağustos ayının sonunda Finlandiya'da kırıldı. Nokian Tyres'ın ürün geliştirme ekibi, Vianor'un profesyonel pit ekibi ve ünlü dublör Vesa Kivimaki'nin müthiş bir hıza ulaşmak için güçlerini birleştirmesiyle yeni dünya rekoru kırıldı.

Dayanıklılık söz konusu olduğunda: bir dünya rekorunun anatomisi

İdeal hava koşulları ve yetenekli bir pilota ek olarak, en yüksek hızlara ulaşma konusunda lastiklere de çok büyük iş düşer. Bu durum özellikle, yolla teması sağlayan tek şey iki avuç içi büyüklüğündeki yüzeyler olduğunda geçerlidir. Rekoru kırmak için, araç mümkün olabildiğince dayanıklı lastiklere ihtiyaç duyuyordu.

Çiftlik yarışlarından profesyonel dublörlüğe uzanan hikaye: Olması gerektiği gibi çılgın Bay Kivimaki

Harma'lı gözü pek bir profesyonel dublör olan Vesa Kivimaki, iki tekerlek üstünde ulaştığı hızla otomobilini yeni bir dünya rekoruna taşıdı. Çiftlik yarışlarından, otomobili iki tekerlek üstünde dengelemeye ve Finlandiya Ralli Şampiyonası'ndaki kısa süreli ziyaretine uzanan yolculuğu onu, dublörlük kariyerine ve yeni dünya rekoruna taşıdı.

Beklenmedik durumlar için sağlamlık ve koruma. Beklenmedik durumlar için sağlamlık ve koruma. Son derece sağlam ve kesilmeye dayanıklı lastik yanı bileşeni son derece sağlam aramid lifleri içerir. Aynı malzeme havacılık ve savunma sanayilerinde kullanılır. Aramid lif lastik yanı kauçuğunu harici darbelere ve krank mili flanşına yaslanmaya dayanacak şekilde güçlendirir.