Ödün vermeyen testler ve Kuzeyli adanmışlığı

Lastikler şaşırtıcı derecede teknik ürünler olup, çok sayıda bileşenden oluşmakta ve zorlu gereksinimleri bulunmaktadır. Araçlarda etkin güvenlik etkenidirler ve aracın yerle tek temas noktasını oluştururlar. Finlandiyalılar doğaları gereği kara, buza ve aniden değişebilen kış koşullarına alışkındırlar. Ancak bu, kış lastiği çözümleri için sihirli bir formülü garanti etmez. Aynı zamanda teknik becerilere, deneyime, sistematik bir yaklaşıma, kararlılığa, çok çalışmaya ve Kuzeyli çılgınlığına ihtiyacınız vardır.

Dünyanın en iyi kış ve ormanlık arazi lastik üreticisinin AR-GE bölümünün ana görevi şirketi desteklemektir. AR-GE'nin ana ilkesi 80 yıldır değişmeden aynı kalmıştır: Lastiklerinden her koşulda güvenlik ve dayanıklılık bekleyen Kuzey Avrupa'da koşullarında otomobil kullanan tüketiciler için lastikler geliştirmek.

Geliştirmenin temelinde sürdürülebilir güvenlik ilkesi vardır ve bunun için bir lastiğin güvenlik özelliklerinin lastik aşındıkça bile aynı kalması gerekir.

Teknik yenilikler kullanılarak güvenlik geliştirildi

Güvenlik ve tutumluluğun yanı sıra şirket, ürünlerinin gelişmiş özelliklerini ve özgünlüğüne de önem verir. Yenilik süreçleri karlılığı ve yeni fikirlerin ticari olarak hayata geçirilebilmesini hedefler.

Nokian Eco Stud 8 konsepti, köşeli yarıklar, Nokian Cryo Crystal Konsepti, Silent Groove Tasarımı, ve Güvenli Sürüş Göstergesi (DSI) güvenlik ve konforu artıran yeniliklere birkaç örnektir. Yoğun ürün geliştirmemizin sonucunda ortaya çıkan Nokian Hakkapeliitta 8, Nokian Hakkapeliitta R2 ve Nokian WR G3 SUV lastik sektöründeki en iyi bilginin neticeleridir. Bu aynı zamanda çok sayıda yenilikte gösterilmiştir.

Keskin bir şekilde odaklanmış uzmanlık AR-GE'nin yönünü belirler

Lastik geliştirme için dikkatle odaklanmış planlama gerekir. Farklı pazar alanlarının kendi özel ürünlerine ihtiyacı vardır. AR-GE ekibi pazardaki ve tüketici ihtiyaçlarındaki hareketlenmeleri ve değişiklikleri yakından takip eder.

Gelişen araba performansı düşük profilli ve yüksek hızlı binek araç lastiği talebini artırmıştır ve Nokian Tyres bu alanda çok sayıda yeni ürün piyasaya sürmüştür. SUV (Sport Utility Vehicle) lastikleri büyüyen bir ürün grubudur. Yüksek ağırlık kapasiteli lastik ürünleri alanında özel radyal lastiklere büyük önem verilmektedir. Kaplama malzemelerinin geliştirilmesi için Nokian Tyres'ın sahip olduğu lastik teknolojisi bilgi birikimine ve uzmanlığa ihtiyaç duyulmaktadır.

Teknik yenilikler kullanılarak güvenlik geliştirildi

Çeşitli pazarlara özel olarak geliştirilen ürün yelpazesi kendini hızlı bir şekilde yenilemektedir: yeni ürünlerin oranı yıllık cironun en az dörtte biridir. Ürün geliştirme kaynaklarımızın yarısından fazlası ürünlerin test edilmesine harcanmaktadır. Şirket, Finlandiya’nın Lapland bölgesindeki Ivalo'da gerçek koşullarda test yapmaktadır. Arktik Dairenin Kuzeyinde, şirket, dünyanın her yerindeki tüketicilerin güvenebileceği, tüm testlerden geçmiş lastikler geliştirmektedir. İyi bir kış lastiği her koşulda makul ve öngörülebilirdir.  Tamamen yeni bir binek aracı lastiğinin geliştirilmesi 2-4 yıl sürmektedir.