FacebookInstagramLinkedInmenu-iconPinicon-playscroll-downsearchTwitterShapeYouTube

AB lastik etiketi

Güvenlik, tasarruf ve çevresel verimlilik

Ev aletlerinin enerji etiketlerine benzeyen lastik etiketleri sayesinde Avrupa Birliği içinde yeni lastik almak kolaylaşacaktır. Etiketler tüketicilere daha yüksek kalitede ve bu nedenle daha güvenli olan lastikler almaları konusunda kılavuzluk edecektir. Sınıflandırmalar satış noktasında ve lastikle ilgili tüm malzemelerde kolayca görülebilir olacaktır.

Sınıflandırma kriterleri lastik satın alma kararını basitleştirecek ve buna kılavuzluk edecektir. Standart hale getirilmiş sınıflandırma bilgileri sırt deseni üzerinde bulunan etikette veya diğer iletişim yollarıyla tüketicilere sunulacaktır.

Daha fazla okuyun

AB lastik etiketi tüketicilerin lastik seçimini basitleştirir. Etiket lastik modellerini karşılaştırmayı kolaylaştırsa da kararınızı aşağıdaki gibi kaynaklara danışarak desteklemeniz gerekir: lastik satış uzmanları, bağımsız dergi test makaleleri ve lastik üreticileri.

Daha fazla okuyun

Bir yıldan uzun süredir yeni lastiklerde kullanılan AB lastik etiketi, müşterilerin farklı lastikleri karşılaştırmasına yardımcı oluyor. Ancak, çoğu sürücünün bu etiketlerden hala haberi yok.

Daha fazla okuyun

Lastik etiketi kış lastiği kullanan tüketiciler için katma değerli bilgi sağlamaz. Bunun yerine, yanlış yönlendirebilir ve trafik güvenliğini tehlikeye atabilir. Yönetmelik çivisiz kış lastikleri için geçerlidir ve çivili lastikler için uygulanmaz.

Daha fazla okuyun

Lastik seçerken, tüketiciler kendi sürüş koşullarına uyan lastikleri aldıklarından emin olmalıdır. Bu durum özellikle de çivisiz kış lastikleri için geçerlidir.

Daha fazla okuyun

1 Temmuz 2012 sonrası üretilen ve yolda kullanım için onaylı binek araçlar, 4x4'ler, kamyonetler, kamyonlar ve otobüsler için geçerlidir.

Daha fazla okuyun