FacebookInstagramLinkedInPinicon-playscroll-downsearchTwitterWhatsappYouTube

Karşılaştırma testlerinin önemi

Aracınız için en iyi lastiği bulun

  • Lastik seçerken, kullanımınız açısından daima en uygun olanı tercih edin.
  • Profesyonelce gerçekleştirilmiş, bağımsız karşılaştırma testleri; bir lastiğin en önemli karakteristiklerine dair güvenilir bir genel görünüm sağlar
  • Otomobil dergilerinde yer verilen karşılaştırma testleri, belirgin ölçüde daha çok test kriterine sahiptir (yeni sınıflandırma modeli 3, lastik testleri 10'dan fazla özelliği değerlendirir)
  • Nokian Tyres'ın kendi test programı 300'den fazla standartlaştırılmış lastik testinden meydana gelir

Doğru koşullar için özel olarak tasarlanmış lastikler

Lastik seçerken, tüketiciler kendi sürüş koşullarına uyan lastikleri aldıklarından emin olmalıdır. Bu durum özellikle de çivisiz kış lastikleri için geçerlidir. Çoğunlukla, değişken hava koşullarında, buzlu yollarda, kaygan zeminde veya yoğun karda araç kullanıyorsanız, çivili lastikler veya Kuzeyin çivisiz lastiklerini seçin. Orta Avrupa koşulları için tasarlanmış çivisiz lastikler, kuzey kışının gereksinimlerini karşılamaz.

Lastik etiketi, kış lastiği kullanan tüketiciler için ek bilgi sağlamaz. Aksine, yanlış yönlendirebilir ve trafik güvenliğini tehlikeye atabilir. Lastik yönetmeliği, çivisiz kış lastikleri için geçerlidir ve çivili lastikler için uygulanmaz.

Lastik etiketi şunlara uygulanmaz:

  • Bu etiket; çivili lastiklere, sırtı yenilenmiş lastiklere, yedek lastiklere, yarış lastiklerine veya klasik otomobil lastiklerine uygulanmaz.