İspanya Test Merkezi

İspanya Test Merkezi

Efsane doğulmaz, olunur.

Sıcak İspanyol güneşi altında bulunan Santa Cruz de la Zarza'daki test tesisimiz; yaz lastikleri, dört mevsim lastikleri ve kış lastiklerimizin çetin sürüş koşullarıyla karşı karşıya kaldığı çeşitli pistlere ev sahipliği yapıyor. Isıya dayanabilenler, 80 yıldan uzun bir süre önce başladığımız, daha güvenli bir dünyaya doğru yolculuğumuzun bir parçası olacaklar.

Yolculuğunuzun güvenliği için yüksek teknoloji içeren testler

Bizim öykümüz, yılın her döneminde kullanılan lastiklerle başladı. Finlandiya'nın zorlu kışının yarattığı güçlüklerle başa çıkabilmek için, 1934 yılında dünyanın ilk kış lastiğini icat ettik. Bu ilk günlerden bugüne güvenlik hep ana önceliğimiz oldu. Mevsim ne olursa olsun, sizi eve götürmeleri konusunda lastiklerinize güvenebileceğinizden emin olmak istiyoruz.

Son teknoloji ürünü İspanya test merkezimiz, gelecekteki yaz, dört mevsim ve kış lastik efsanelerimizin yılın her döneminde test edilmesine olanak sağlıyor. 300 hektarlık sahada yaz ve kış lastikleri ile yüksek hız derecelendirmeli lastiklere odaklanılıyor ve bunun yanında tüm sürüş koşullarındaki güvenliklerinden emin olmak için tesiste kış lastiği testleri de yapıyoruz.

Konum

İspanya'daki konum; yaz, dört mevsim ve kış lastiklerinin yılın her döneminde test edilmesine olanak sağlıyor.

Pistler

300 hektarlık alanda kuru ve ıslak testler için birkaç test pisti ve saatte 300 km'ye ulaşan hızlarda testleri mümkün kılan yüksek hız oval pisti bulunuyor.

Sürdürülebilirlik

Gelecekte daha da sürdürülebilir lastik üretimini mümkün kılmak üzere sahada yeni biyo-tabanlı materyallerin araştırmalarını gerçekleştiriyoruz.

Hızın ana merkezi

İspanya test merkezi, her türlü çetin lastik testi için kusursuz bir yer

Lastik testlerimizin arkasındaki fikir, sürücülerin yolda karşılaşabilecekleri durumların simüle edilmesidir. İspanya test merkezinin çok yönlü pistleri ve modern ekipmanları, ağır yağmur ve yoğun ısının herhangi bir sürpriz yaratmaması için lastikleri ıslak ve kuru koşullarda test edebilmemize olanak sağlıyor. Test merkezinin en önemli özelliği ise, saatte 300 km'ye ulaşan ve hatta aşan hızlarda testler yapılmasına olanak sağlayan 7 kilometre uzunluğundaki yüksek hız oval pistidir.

Direksiyondaki her anınızı iç huzuruyla geçirebilmeniz için test yapıyoruz

Geleceğin efsanelerinin testleri

Kapsamlı testler, lastiklerimizin güvenlik ve rahatınız için mümkün olan en iyi şekilde kullanılabilmesine olanak sağlar.

Hiçbir Nokian Tyres lastiği çok sıkı testler olmadan yollara çıkarılmaz, çünkü ne kadar çok bilgisayar simülasyonu yapılırsa yapılsın bunun gerçek yaşamdaki sürüş koşullarıyla tam bir korelasyon göstermeyeceğini biliriz. Her türlü durum için hazırlanmış olduğumuzdan emin olmamız, sizin bunu yapmanızın gerekmemesi anlamına gelir. Sürüşün keyfini çıkarmaya konsantre olabilirsiniz.

2021'de tamamlanan İspanya test merkezi, üçüncü test tesisimiz olma özelliğini taşıyor. Bu tesis, Finlandiya'nın Laponya bölgesindeki Ivalo köyünde bulunan 700 hektarlık bir saha ve Nokia'daki Finlandiya genel merkezimizin yakınındaki bir sahadan oluşan lastik test ağımızı tamamlıyor. Tüm test merkezlerimiz, dünyayı daha güvenli bir hâle getirebilme yolundaki temel değerlerimizden biri olan yenilikçiliğe yönelik yatırımlarımız olma özelliğini taşıyorlar.

Nokian Tyres hem sizin sağlığınız için hem de gezegenin güvenliği için test yapar.

Daha güvenli bir dünyaya giden yolculukta bize katılın.

Medya için

Medya için

Materyal bankamıza hoş geldiniz! Burada test merkezimizin fotoğraf, video ve diğer bilgilerini bulabilirsiniz. Tüm materyaller, kaynak belirtildiği sürece özgürce kullanılabilir.

Yolculuğunuz için

Yolculuğunuz için

Kapsamlı testlerden geçen premium ürün yelpazemiz parmaklarınızın ucunda. Hemen bir sonraki kusursuz lastiğinizi bulun!

Çevre için

Çevre için

Sürdürülebilirlik, işimizin olmazsa olmaz bir parçasıdır. Bizim için daha iyi yol güvenliği için inovasyon yapmak yeterli değil. Biz aynı zamanda lastiklerimiz ve tesislerimizin içinde yaşadığımız dünyaya da saygı göstermesini istiyoruz. İşte bu yüzden İspanya Test Merkezimiz birçok sürdürülebilirlik inovasyonumuza da ev sahipliği yapıyor.